Travestiler için cilt lekeleri giderici kür tarifi

Güneş lekeleri sivilce lekeleri her travestinin hayatında sorun olmuştur. Lekeleri gidermek için eski zaman diliminde yaşamış olan insanların uyguladığı kürler daha etkili olmuştur. Evde hazırlanması kolay ve etkili olan bu kürler sayesinde cildiniz bebeksi bir hal alacaktır. Kürlerin kullanış zamanı biraz uzun olsa bile etkili sonuç almak için katlanmanız gerekmektedir.

Patates ve soğan kürü;

Patatesin cilt rengini açtığını çok az insan bilmektedir. Soğanın ise lekeleri giderdiğini de. Bu iki karışımdan mucizevi bir yanıt almak için malzemeleri sıralayalım.

Malzemeler;

  • İki adet büyük boy patates
  • Bir adet büyük kırmızı soğan
  • Bir tatlı kaşığı limon suyu

Hazırlanışı;

İki adet patatesi soyun ve rendeleyin. Ardından soğanı da soyup rendeleyin. İnce bir tülbent yardımıyla rendelediğiniz karışımı içine koyun ve suyunu süzün. Karışımdan çıkan suya limon suyunu da ekleyip buzdolabında on beş dakika kadar bekletin. Temiz ve kuru cildinize masaj yaparak yedirin. İşlem sonunda buz ile masaj yaparak silin. Cildinizde yoğun lekeler varsa haftada üç defa uygulayın, çok yoğun değilse iki veya bir defa uygulaya bilirsiniz. İki ay kadar uygulanacak olan bu kür sayesinde Sakarya travestileri ciltlerindeki değişimi fark edebilirsiniz.